Етапи реалізації проєкту
І етап. Навчання
З 04 по 06 липня 2023 року команда нашого закладу взяла участь у тренінгу «Рівні можливості для всіх». Учасники ознайомилися з поняттям гендерно чутливого підходу та механізмами його впровадження в навчальних закладах.
ІІ етап. Аналіз освітнього середовища
Протягом серпня – листопада 2023 року, робочою групою було здійснено аналіз освітнього середовища на відповідність гендерно чутливому та інклюзивному підходу в освіті.
- Проведено опитування учасників освітнього процесу щодо вивчення ситуації поширення гендерних стереотипів серед учасників освітнього процесу та потреби у підвищенні обізнаності з означеного питання.
- Для педагогів закладу відбулося презентаційно-тренінгове заняття «Гендерно-чутливий та інклюзивний підхід у закладі освіти: як і для чого впроваджувати?»
ІІІ етап. Зустріч з експертами проєкту «Рівні можливості для всіх»
09 листопада до нашого закладу завітали експерти проєкту «Рівні можливості для всіх». Мета візиту – надання менторської підтримки команді закладу зі створення в освітньому процесі середовища, вільного від стереотипів та сприятливого для отримання рівноцінних знань і навичок учнями і ученицями.
ІV етап. План дій для імплементації гендерно-інклюзивного підходу
В грудні 2023 року розробили План дій: визначили цілі, склали візії, зазначили наявні ресурси та окреслили виклики та ризики, пов’язані з його впровадженням.
- Майстер-клас з виготовлення листівок-валентинок «Я люблю ЗСУ». Переглянути
- Виставка-вернісаж килимків, виготовлених учнями 9-Б класу на уроках трудового навчання з вторинної сировини «Друге життя речам». Міні-майстер-клас з плетіння килимків. Переглянути
- Майстер-класи з виготовлення патріотичних браслетів у техніці куміхімо для 4-х класів. Переглянути
- Проведення заходів з популяризації ролі жінок у науці до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці. Переглянути
- Інформаційно-консультаційна зустріч учнів 9-Б класу з представниками й представницями різних професій «Професії без обмежень: гендерні стереотипи». Переглянути
- Гендерний кіноклуб: перегляд фільмів з обговоренням. Дебати. Переглянути
- Заняття з елементами тренінгу «Ми – за гендерну рівність» Переглянути
- Тематичні уроки трудового навчання «Вплив гендерних стереотипів на вибір професії» Переглянути
- Уроки-практикуми з трудового навчання «Кулінарія. Приготування млинців» Переглянути
- Майстер-клас з виготовлення вітальної листівки в техніці квілінг для педагогів і дітей. Переглянути
- Комплексно-хвильові уроки «Винаходи й відкриття». Переглянути
- Висівання насіння і вирощування розсади квітів для озеленення шкільних приміщень і подвір’я. Переглянути
- Проведення екскурсій на підприємства з метою ознайомлення дітей з різними професіями. Переглянути
- Зустрічі учнів та учениць 9-х класів закладу з представниками/ представницями різних професій. Переглянути
- Години спілкування зі здобувачами освіти (1-7 класи) з основ культури гендерної рівності «Ми всі різні, але рівні». Переглянути: 1, 2, 3-А, 3-Б, 4-Б, 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 7-Б
- Матеріали/розробки для проведення годин спілкування Переглянути
- Список творів української і зарубіжної літератури, під час вивчення яких можна реалізувати гендерно чутливий підхід, обговорювати тему гендерної рівності Переглянути
Соціальний ролик
ІV етап. Фінальний захід за проєктом «Рівні можливості для всіх»
21 червня відбувся фінальний захід за проєктом «Рівні можливості для всіх», який став важливою подією у просуванні гендерної рівності в освітніх установах. На заході було підбито підсумки І етапу проєкту, і представники першої когорти шкіл активно ділилися своїм досвідом.
Під час зустрічі учасники обговорювали успішні стратегії та підходи, які допомогли їм залучити шкільні спільноти до впровадження гендерно чутливих практик. Вони розповідали про конкретні заходи, які були реалізовані у їхніх школах, а також про виклики, з якими довелося стикнутися, та способи їх подолання.
Команди другої когорти, які нещодавно приєдналися до проєкту, мали можливість перейняти цей безцінний досвід і обговорити свої плани на майбутнє. Запрошені експерти та експертки також взяли активну участь у дискусіях, надаючи професійні рекомендації та підтримку учасникам заходу.
Фінальний захід став чудовою нагодою для налагодження нових контактів та обміну ідеями, що сприятиме подальшому поширенню гендерної рівності в освітніх закладах.
- Презентація досвіду Переглянути